Open Directory Project ... ukážeme Vám to co chcete vidět Vy a ne to co chtějí obchodníci a propagátoři 
Úvod | Proč používat ODP | Jak přidat odkaz | Staňte se editorem | Diskuze | Blog
Katalog DMOZ.org postihl rozsáhlejší výpadek editační aplikace a s tím související nefunkčnost navrhování odkazů či jejich aktualizace. Katalog pro veřejnost jako takový je i nadále funkční. Navrhovatele odkazů prosíme o trpělivost. Více informací v příspěvku Výpadek editační aplikace.

Katalog stránek pro děti a mládež

      Open Directory Project (ODP někdy také DMOZ) je největší lidmi editovaný katalog stránek na internetu. Vytváří ho obrovská skupina dobrovolných editorů a tak vzniká seznam zhodnocený lidmi "z oboru". Cílem není vytvořit katalog všech stránek na Internetu, ale spíše výběr toho nejlepšího, proto editoři zařazují většinou jen kvalitní a informačně hodnotné stránky. Součástí katalogu je také sekce věnovaná stránkám v českém jazyce. Do katalogu můžete navrhovat své stránky a nebo se můžete stát přímo jeho editorem.


      Samostatná část adresáře ODP je věnována dětem a mládeži do 18 let (Kids and Teens). Svět dětí je od běžného světa dospělých velice odlišný - rádi si hrají, mají úplně jiné starosti než my dospělí a také se především učí poznávat svět. Od toho se odvíjejí i jejich potřeby, které jsou značně vzdáleny od těch "našich". K dětem je nutné vždy přistupovat jinak než k dospělým, protože spoustě věcem vůbec nerozumí, další věci chápou zcela odlišně a mají zcela jiný náhled na svět. Pokud dětem předložíme to co je srozumitelné pro nás, pravděpodobně jim to způsobí jisté komplikace. Proto myslím, že je velmi dobrý počin, že je dětem věnována samostatná část adresáře, která kopíruje jejich zájmy a potřeby, a děti se nemusí prodírat stránkami, kterým vůbec nerozumí a nebo neví co si o nich mají myslet. V dnešním internetu mají i stránky a servery pro děti své nezastupitelné místo na internetu tak zřejmě i jejich katalog přijde dětem a mládeži vhod.

      U každého odkazu je informace jak starým dětem je stránka určena - možnosti jsou: děti (0 - 12 let), mládež (13 - 15 let) a dospívající mládež (16 - 18 let). Navíc v tomto katalogu nehrozí, že by se dětem dostali ke stránkám, které jsou pro ně nevhodné. Dejme našim dětem opravdu to co je zajímá a co chtějí (a ne to co chceme my dospělí)!

Kids and TeensInternationalČesky:

Hry


Kultura a umění
hudba, literatura ...

Lidé a společnost
centra volného času, osobní stránky ...

Počítače
vyučování, ...

Předškoláci


Rozcestníky
Sporty a zájmy
dětské tábory, ...

Škola
pomoc s učením a úkoly, věda a technika ...

Zábava
filmy, ...

Zdraví


Zprávy a média
časopisy a e-ziny, školní a studentské ...

Život mladých


Sami vidíte, že je v části katalogu věnované dětem a mládeži ještě mnoho prázdných míst. Pomozte vytvořit kvalitní a hodnotný informační zdroj pro naše děti! Stačí se čas od času věnovat pár minut některé z kategorií.
Editorem v části Kids and Teens se můžete stát stejným způsobem jako editorem ve kterékoliv jiné kategorii.
Pro Kids and Teens (část adresáře pro děti a mládež) platí zvláštní směrnice.Úvod | Podrobnější informace | Směrnice adresáře | Kategorie World/Česky | Katalog pro děti a mládež
Proč používat ODP | Jak přidat odkaz do ODP | Staňte se editorem | Diskuzní fórum | Odkazy

Tyto stránky pro vás ve svém volném čase vytvořili editoři české sekce adresáře ODP World/Česky.
Připomínky ke stránkám (co zde postrádáte, co by chtělo trošku rozvést atd.) pište prosím do tohoto diskuzního fóra.


Moji propagaci katalogu Open Directory Project podporuje Starhosting - profesionální webhosting, serverhosting a registrace domén.[CNW:Counter]